Barış İçin Pedalla"Barış için Pedalla" ismini verdiği Türkiye Turu projesini hayata geçirmeyi planlayan Oğuz Öztürk, 81 ilimize giderek aslında barışın sanılandan uzak olmadığını, tüm kalplerde barış için ne kadar çok yer olduğunu, her insanın doğasında barışın ne kadar çok arzulandığının portresini gözler önüne sermeye çalışacak.

Oğuz Öztürk, projesini şu şekilde tanımlıyor ;
"Anadolu insanının özüne yapacağımız bu yolculukta elleri nasırlı ve gözleri umudun ışığı ile aydınlanan canların gönüllerine konuk olacağız. Bazen bir gözyaşı bazen de içten bir gülümseme olacak soframızda ama bileceğiz ki biz biriz ne bir eksiğimiz ne de bir fazlamız var diğerinden. Dilden farklı sesler çıksa da yürekten hep aynı sesler yükselecek ve bu sadece "Barış'ın Sesi" olacak. Artık yeter dediğimiz acılar gelecek aklımıza, nedenini kimsenin bilmediği kavgalar, bir damla sudan gelip yıllarca bize bakan toprakla bütünleşeceğimizi hatırladığımız anda ise yine "Barış" sesleri çınlayacak kalbimizin duvarlarında. "Barış ile kalın" çünkü "Barış herkes için"

27.03.2016 saat 11,00'de İzmir Saat Kulesi yanında yer alan Hasan Tahsin Anıtı önünden Barış için Pedalla kapsamındaki Türkiye Turu'nun ilk pedalını basan Oğuz Öztürk, maceralarını ve gördüğü güzelliklerin resimlerini takipçileriyle paylaşıyor.